Světla naděje

6 řečníků, profesních zaměření a životních osudů – od umělce vytvářející dřevomalby, přes mladé inovátory, až po zrakově postiženou novinářku. Skupina vypadající na první pohled nesourodě vytváří pestrou mozaiku, která má jeden styčný bod. Všichni řečníci jsou v souladu s podtitulem akce světla naděje. Dokázali se vymanit se zažitých stereotypů a pohledů na oblast, v níž se pohybují. Myslíte si, že jednotlivec nemůže nic změnit? Přijďte se přesvědčit o opaku a poslechnout si inspirativní myšlenky a příběhy lidí úzce spojených s našim městem.

Řečníci:

Jakub Širc  

VĚDEC

Vystudoval Gymnázium VBT ve Slaném a chemii na katedře analytické chemie UK v Praze. Od roku 2003 působí na Ústavu makromolekulární chemie Akademie Věd ČR.
V roce 2006 pracoval pro organizaci Člověk v tísni v zemětřesením postižených oblastech v pakistánské části Kašmíru.
Co má společného práce zabývající se zajištěním základních životních podmínek v podhůří Himalájí s vedením chemické laboratoře odpovídající nejpřísnějším technologickým kriteriím?

<< Podívej se na záznam >>


Markéta Matoušková

PRIMÁŘKA

Absolvovala 3. ZŠ a Gymnázium VBT ve Slaném a 2. lékařskou fakultu FN Motol.
Přijala místo zástupkyně primáře na gynekologicko-porodnickém oddělení ve Slaném a od roku 2015 toto oddělení vede jako primářka.
Jaká úskalí přináší spolupráce a nespolupráce plodu v děloze při vyšetření? 
Co a kdo všechno může ovlivnit výsledky provádění screeningu z pohledu lékařky s 12ti letou zkušeností screeningových ultrazvuků v prvním a druhém trimestru gravidity.

<< Podívej se na záznam >>


Tomáš Záborec 

UMĚLEC

Díla, kterých se můžete dotýkat, a která se dotknou i Vás. Výtvarník původem ze Slaného se zabývá kombinací dřevořezby a malby. Jeho díla souznící přírodní tematikou s přírodním materiálem různých druhů dřeva mohli návštěvníci potkat na bezmála stovce výstav po celé České republice.
Přáním autora je, aby jeho rozměrné, často i vícedílné dřevomalby, probouzely emoce a pocity. Jak sám výtvarník dodává: 
„Při ztvárnění a uchopení charakteru vybraného tématu se snažím o to, aby z obrazu voněla tráva, čišel chlad, fičel vítr.“

<< Podívej se na záznam >>


Rut Bízková

ŘEDITELKA SIC

V posledních letech se zabývá zejména managementem výzkumu, vývoje a inovací ve veřejné správě. V současné době je ředitelkou Středočeského Inovačního Centra, organizace podporující propojování výzkumných organizací, firem a municipalit a začínající podnikání. V letech 2012-2016 byla předsedkyní Technologické agentury ČR, předtím pět let náměstkyní ministra životního prostředí ČR, v roce 2010 krátce ministryní životního prostředí.
Dlouhodobě podporuje propojování výzkumu a umění jako různých projevů lidské kreativity.

<< Podívej se na záznam >>


Marie Zemanová

NOVINÁŘKA

Novinářka pro ČT, iDNES, Economia. Od roku 2016 pracuje v časopise Zora, který vydává Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých. V projektu Za-Zrak, což je facebookový profil, informuje o životě bez zraku v souvislostech. 
Od března je součástí týmu Návštěvy POTMĚ, ve kterém se nevidomí setkávají se seniory. Kromě toho má vlastní projekt 1 Velké ucho.

<< Podívej se na záznam >>


iKids

TÝM 3. ZŠ

Žáci 3. ZŠ vyvinuli vlastní sadu nádobí Easy Eating určenou pro handicapované osoby, seniory a malé děti. 
Studenti se do projektu iKid zapojili již druhým rokem a druhým rokem také přivezli z finále této soutěže do našeho města zlato. Stali se tak nejlepším týmem v České republice.
V říjnu 2017 prezentovali svou práci na Startup World Cup Summit v pražské Lucerně.

Jmenovitě: Míša Martineková, Lucie Vosátková, Marie Zmátlíková, Lukáš Herčík, Jiří Hadač, Šimon Beran, Tomáš Coufal, František Mudra, Jan Mrzílek
Koordinátor a mentor: Soňa Hamzová, Pavla Nečasová

<< Podívej se na záznam >>


Fotogalerie:

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank

Partneři: